Yükleniyor Etkinlikler

One Mıllıon Cups

Tarih
May 31st
Saat
19:00 - 21:00
Konum
Impact Hub Ankara
Fiyat
Ücretsiz

Ewing Marion Kauffman Vakfı’nın 2012’de geliştirdiği One Million Cups buluşmaları, birçok farklı ülkede, senelerdir her hafta çarşamba günü etki yaratanları bir araya getiriyor. Biz de -Otsimo ve Impact Hub Ankara olarak- girişimcilerin, yaratıcıların ve etki yaratanların her ayın son çarşambası bir araya gelip, bir fincan eşliğinde, fikirlerini ya da üretim aşamasında yaşadıkları sorunları paylaştıkları bir topluluk buluşmasını Ankara’da da yapmak istedik. Çünkü biliyoruz ki, Ankara’da insanların kabuklarını kırıp ürettiklerine dair fikir alışverişi yapması çok nadir gerçekleşen ama ihtiyacını da en çok hissettiğimiz şey. Bu ihtiyacı da en iyi bu alanlarda çalışan insanlarla bir araya gelerek, deneyim paylaşımı yapmak karşılar.

One Million Cups buluşmalarında o ayın buluşmasındaki katılımcıların sunumlarını dinlemeye başlıyoruz ve sunumların sonunda da kilit soruyu soruyoruz; “Topluluk olarak bizim size nasıl faydamız dokunabilir?” Katılımcıların fikirlerini, işlerini ve sorunlarını buluşma boyunca biz de kendimize dert ediniyoruz. Fikirlerini geliştirmeye, karşılarına çıkan eşikleri nasıl atlayacaklarına yönelik çözümler bulmaya çalışıyoruz.

One Million Cups buluşmalarını kahve ve çay eşliğinde gerçekleştireceğiz. Fakat kahve üretiminin sürdürülebilir olmaması bir başka kaygımız olduğu için, sizi kahve tüketimini de azaltmaya davet ediyoruz. Bu ilk adımı, One Million Cups buluşmalarında, hep birlikte atsak bizce çok güzel olur!

Her ayın son çarşambası buluşarak, her buluşmada konuştuğumuz şeyleri sindirip bir sonraki buluşmaya sunabileceğimiz katkıyı düşünerek gelmemiz temel isteğimiz.

 Uzun lafın kısası, fikir geliştirmeye ya da farklı bir perspektife ihtiyacı olan girişimcileri ve yaratıcıları hem sohbete hem de bize kendi işlerinden ve deneyimlerinden bahsetmek için sahneye; başarıya ulaşmış girişimleri, melek yatırımcıları, kurucuları ve daha nicesini ise deneyimlerini paylaşmaları ve destek vermeleri için etkinliğimize bekliyoruz.

Gelin girişimcilik ekosistemini Ankara’da birlikte büyütelim.

Diğer etkinlikler