Impact Hub Ankara nerede?

Topluluğumuza katılacağını düşündüğümüz sosyal girişimcilerle ve sosyal etki odaklı çalışan profesyonellerle bir dizi görüşme gerçekleştirdik. İhtiyaçlarını, isteklerini, parçası olmaktan keyif alacakları Impact Hub’ın neye benzediğini bizzat kendilerine sorduk. Duyduklarımız ışığında Ankara’nın etki odaklı ilk co-working mekanı olacak Impact Hub Ankara’yı, başkentin kalbi olan Çankaya’nın en canlı bölgesinde, Kavaklıdere-Kızılay eksenindeki bir adreste kapılarını açmasını hayal ettik.

Hayalimizi gerçekleştirmek için en uygun mekanı hızla aramaya devam ediyoruz. 

Kısa bir süre içerisinde adresimizi sizlerle paylaşmayı umut ediyoruz.

Impact Hub Ankara ne zaman açılıyor?

Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına uygun bir mekan arayışımız sürüyor. Tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak 2022’de açılışımızı yapmayı hedefliyoruz.

Impact Hub Ankara ile birlikte program geliştirebilir miyiz? Hangi konularda ortak etki yaratabiliriz?

Elbette. Impact Hub Ankara olarak Türkiye’de ve özellikle de Ankara’da sosyal inovasyonun  geliştirilmesini ve sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesini amaçlıyoruz. Bu amaçla, program odaklarımızı belirlerken ekosistemin tamamını geliştirebilecek konuları ve aktörleri hedefledik. Ayrıca Ankara’nın ihtiyaçlarını ve kendi bilgi birikimlerimizi dikkate aldık. Neticede ekosistemin ihtiyaçlarıyla ve gelecekte yönelmesini doğru bulduğumuz yerle uyumlu olan ve bizim en çok etkiyi yaratabileceğimiz alanları odak alanlarımız olarak belirledik.

Odak alanlarımız altında birlikte neler yapabileceğimizi görüşmek ve çalışmalarımızla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen bize yazın.

Üyelik paketlerinin fiyatları hakkında bilgi verir misiniz? Herhangi bir indiriminiz olacak mı?

Açılışa özel fiyatlarımızı ve özel kampanyalarımızı açılış tarihimiz belirlendikten sonra sizinle paylaşacağız. E-posta adresinizi paylaşabilirseniz sizi öncelikli listeye kaydederek açılışa özel indirimlerden faydalandırmak isteriz.

Impact Hub İstanbul ile Impact Hub Ankara’nın bir ilgisi var mı?

Evet. Impact Hub İstanbul da Impact Hub Ankara gibi global Impact Hub Network’un bir üyesi ve aynı zamanda da Impact Hub Ankara’nın kurucu ortağı.

Impact Hub Ankara’da ofisimiz olması için ne yapmamız gerekiyor?

Impact Hub Ankara’nın bir paylaşımlı ofisten öte, profesyonel ekibi ve kullanıcılarının birlikte ürettiği bir topluluk olması için çalışıyoruz. Topluluğumuza nasıl katkıda bulunabilirsiniz daha iyi anlayabilmek, ihtiyaçlarınızı öğrenmek ve ayrıntılı bilgi vermek için bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Sosyal girişim ne demek?

Toplumsal ve/veya çevresel bir soruna yenilikçi bir çözümle yanıt vermek için kurulmuş, kar edebilen ancak elde ettiği karı öncelikli olarak amacına yatıran girişimler sosyal girişimlerdir.

Sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz yer sağlar mısınız?

Herhangi bir programımızın katılımcısı olmadığı sürece kullanıcılarımıza ücretsiz yer sağlayamıyoruz.

Impact Hub Ankara’nın bir paylaşımlı ofisten öte, profesyonel ekibi ve kullanıcılarının birlikte ürettiği bir topluluk olması için çalışıyoruz. Topluluğumuza katkı sağlayacak kişi ve kurumların aramıza katılabilmesi için fiyatlarımızı sosyal etki odaklı çalışan birçok aktör için erişilebilir tutmaya gayret ediyoruz. E-posta adresinizi bize iletebilirseniz, sizinle açılışımız öncesinde avantajlı fiyatlarımızı paylaşabiliriz.