Genwise 23 Kasım'da Ankara’da başlıyor

Kayıt Olun!

Kurumsal hayattan girişimciliğe geçiş yapmak isteyenleri destekleyen Genwise girişimcilik programı 23 Kasım 2023’te Impact Hub Ankara’nın ev sahipliğiyle başlıyor. 

Genwise programı, hayatının üçüncü çeyreğinde yeni fikirler üretmek isteyen ve yeni işler uygulamak isteyenleri 6 hafta süren toplamda 30 saatlik, hibrit (online ve yüzyüze) program ile destekleyerek biraraya getiren bir üretim kampı. Programın hedefi 45 ve üstü yaşında, üretmeye, gelişmeye ve çalışmaya tutkulu, deneyim ve ustalık sahibi insanlara ulaşmak. 

Genwise’a Kimler Katılabilir?

 • Kurumsal hayatta çalışırken farklı fikirleri hayata geçirmek isteyenler,
 • Kurumsal hayattan ayrılmış; özgün, yeni fikirleri olanlar,
 • Belirli bir birikimi olan ve nereye yatıracağı konusunda desteğe ya da fikre ihtiyacı olanlar,
 • Fikirlerini hayata geçirmek için destek ve dayanışmaya ihtiyaç duyanlar,
 • Deneyim sahibi olan, farklı düşünen ve üretken topluluklar ile biraraya gelmek isteyenler,
 • Hayata anlam ve değer katarak farklılaşmak isteyenler.

Genwise Programının Çıktıları

 • Benden ne olur sorusuna cevap bulmak 
 • Birikimlerin ve arzuların somutlaşarak iş fikirlerine dönüşmesi
 • İş fikirlerinin hayata geçebilmesi için iş paketleme yöntemleri öğrenme ve üretmeye başlama
 • Birlikte hareket edebileceğiniz, sizin gibi düşünen, nitelikli ve yetkin bir akran ve destek ağının parçası olma
 • Her geçen gün büyüyen Genwise topluluğunun üyesi ve ailenin bir parçası olma

Süreç ve Program Detayları

Program, başvuru, kabul ve oryantasyon süreçlerinden sonra, Tuğrul Ağırbaş ve Zeynep Kurmuş liderliğinde toplamda 6 hafta 30 saatlik bir üretim kampı sürecinden oluşuyor. Program boyunca katılımcılara ilham ve bilgi sağlayacak nitelikte destek kitapları ve rehberler sağlanıyor. Program şu şekilde işliyor: 

 • hafta içi 2-2.5 saat tüm grup ile yüzyüze ya da çevrim içi metod eğitimleri
 • haftada 1 saat kişisel çalışma ve çıktısını programda kullanılan ortak iletişim platformu Circle’a yükleme 
 • her Pazar yaklaşık 2 saat ödevleri küçük gruplarla çalışma 
 • mezuniyet gününde yüzyüze veya çevrimiçi biraraya gelerek kişisel iş planlarının gruba sunulması

Ankara program takvimini ve buluşma günlerini sayfanın sonunda bulabilirsiniz. 

Program katılım ücreti: 25.000 TL + KDV. 

Daha fazla bilgi için:  https://www.wegenwise.com/program 

Genwise Eğitmenleri

30 yılı aşkın süre ile Türkiye, Rusya ve CIS ülkelerinde FMCG alanında değişik görevler aldım. Son 20 yıldır Efes’in global marka olma, satın alma ve birleşme projeleri ve yeni pazarlara giriş projelerini yürüten ekipte, büyüme odaklı projelere liderlik yaptım. Efes Türkiye Genel Müdürlük görevini yürüttüğüm dönemde ise, marka ve kurumun topluma katkısını büyütmek amaçlı, pazarı büyütmeye yönelik, bira kültürü oluşturma ve inovasyon, kültür, sanat, turizm ve spor alanında çok sayıda projeye öncülük ettim ve tüm paydaşlara katkı sağlayan stratejileri hayata geçirdim. İnovasyon ve yeni ürünlerin hem hızını artırma hem de etkisini büyütme amaçlı, inovasyon ve kurum içi girişimcilik çalışmalarını yapılandırarak ve ekosistemdeki çok sayıda girişimle işbirliği kurarak, Efes’in Start-Up dostu şirket olması yönünde çalışmalara öncülük ettim.

5 yıllık Pazar araştırma Piar Gallup, SİAR araştırma koordinatörü, 25 yıl Şensezgin Kurmuş danışmanlık şirketinde ortak, 8 yıllık STK, PWN İstanbul kurucu ve yönetim kurulu, KODA yönetim kurulu, Üsküdar Amerikan Mezunlar Derneği Yönetim Kurulunda görev aldım. Hayat misyonumu yirmi sene önce yazdım: “deliver results that add value”. Yıllardan beri en iyi metotlarla üretim işindeyim. Binlerce proje, iş, fikir, kulüp paketledim. Bazıları çok işe yaradı, bazıları kayboldu gitti. İnsanların ve organizasyonların “fayda” üretmek için büyük potansiyelleri olduğuna inanıyorum. Doğru yöntem, yaklaşım ve insanlarla birleştikten sonra… O yüzden doğru yöntem yaklaşım ve insanları hep arıyor, öğreniyorum, öğrenmenin sonu yok. Çocukluğum, gençliğim, yetişkinliğim, orta yaşım öyle geçti ve yaşlılığım da hep bu üretimlerle geçecek.

Kayıt Olun!

Genwise Ankara Program Takvimi

Pazar günü buluşma saatleri ilk buluşmada katılımcılarla beraber kararlaştırılacak. Yüzyüze buluşma mekanı Impact Hub Ankara olacak.