6 Aralık 2021

Merhaba Dünya

Sosyal etki yaratanların buluşma mekanı Impact Hub Ankara açılıyor!

Ekip olarak şu sıralar iki tatlı telaşımız var:

Başkentin kalbi Çankaya’nın en hareketli bölgesi olan Kızılay-Kavaklıdere / Anıttepe-Kolej ekseninde Ankara’nın ilk etki odaklı ortak çalışma alanına ev sahipliği yapacak şanslı adresi harıl harıl arıyoruz. Amacımız Ankara’da faaliyet gösteren başlıca sosyal girişimler ile sivil toplum kuruluşlarının ofislerine ev sahipliği yapacak, Ankara’daki girişimciler, tasarımcılar, geliştiriciler, iletişimciler ve aktivistlerin yanı sıra özel sektör ve kamunun farklı alanlarından kurum içi girişimcileri de bir araya getirecek bir sosyal inovasyon merkezi oluşturmak.

Mekan arayışımız hızla sürerken, dört alanda yoğunlaşmasını öngördüğümüz programlarımız için de paydaşlarımızla birlikte ilk adımlarımızı atmaya başladık: Kamuda Sosyal İnovasyonun Geliştirilmesi, Sistem Girişimciliği, Yaratıcı Girişimcilik ve Yerel Sosyal Kalkınma.

Impact Hub Ankara ve çalışmaları hakkında daha fazlasını Impact Hub Ankara Medium hesabını ve Impact Hub Ankara bilgi bankasını inceleyerek, Ekosistem, Odak, İç Görü ve Mekan başlıkları altında haftalık paylaştığımız yazılardan okuyabilir, web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Hazırlıklarımız devam ederken, mekan için uygun bina alternatiflerinden ekosistemi geliştirecek işbirliklerine kadar her türlü öneri ve sorularınız için [email protected] adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kurucu ekipte kimler mi var?

Berivan Eliş, Duygu Vatan, Murat Çitilgülü ve Impact Hub Istanbul. Kişisel hikayelerimizde çok önemli bir yer tutan, insani gelişmişliği, köklü kurumları, sakin gücü ve Anadolu samimiyetiyle bizi bugün olduğumuz kişiye dönüştüren Ankara’da tüm bilgi, beceri ve deneyimimizi, daha iyi bir dünyanın mümkün olduğuna olan sarsılmaz inancımızı ve (biraz da deli) cesaretimizi birleştirdik.

Bizi zinde tutan, Impact Hub Ankara topluluğuyla yaratacağımız sosyal etkiye inanarak yatırım yapan çok değerli Vizyon Kurulu üyelerimizin de desteğiyle yola çıktık.

Geliyoruz.